Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

chararanch 

Zůstali jsme doma (9.11.2018)

114 fotek říjen 2014 až leden 2019 - zobrazení
Dne 10.listopadu 2018 vzplál v americkém Texasu slavnostní oheň 10. celosvětového potlachu, organizovaného čistě pro české a slovenské trampy – emigranty a některé kamarády od nás, kteří tam jeli na pozvání.

My, co jsme tenkrát neměli tu sílu a odvahu, jsme na rozdíl od emigrantů zůstali doma. Ale buďme k sobě upřímní a jenom si pořád neztěžujme, bylo nám mezi sebou na trampech a v týdnu na slezinách dobře. My jsme si tu vytouženou Ameriku totiž udělali doma sami pro sebe. Když jsem o tom tak přemítal, napadlo mi, vyjet si na čundr do míst, která nám ten Západ budou alespoň trochu fyzicky připomínat.
Je jasné, že to pak nemohlo být jinam, než do lomů u Mořiny, zvaných Amerika. A tak jsme s kamarády navštívili Velkou a Malou Ameriku, Kanadu a dokonce i Mexiko! V Texasu pořádala 10. světový potlach osada Fort Adamson, americká odnož české stejnojmenné (původní) osady, která leží od Mořiny nedaleko, tak proč nezajet i tam? A v rámci 100letých oslav trampingu jsme ještě navštívili naši druhou nejstarší osadu (hned po Ztracence), kterou je Údolí Děsu. Celý ten čundr jsem podle CD hudebníků Redla, Samsona a Janouška nazval „Zůstali jsme doma“. A protože nám má text ústřední písničky tohoto CD stále co říct i dnes, pusťte si nejdříve původní verzi natočenou na Portě 1989:
https://www.youtube.com/watch?v=8gM6NkZj1T0
Poté doporučuji poslechnout si i přepracovanou, dle mého názoru ještě víc zdařilejší verzi z pozdější doby (zde Porta 2009). Je to pořád nádhera!!!
https://www.youtube.com/watch?v=aS-IpFKN4Os

A pak se mrkněte na fotky z čundru. Kvůli dokonalosti fotografií a také důkazu, že jsem tam byl, jsem do alba vložil i řadu fotek od Kádíse a Quicka. Kluci, jste profíci, díky!
ČÁRA

PS
Jestli se po prohlédnutí alba budete chtít vnořit do atmosféry na zmíněných osadách v předešlých dobách, pusťte si nakonec ještě tyhle dvě písničky:
ÚDOLÍ DĚSU: https://www.youtube.com/watch?v=lzpPsDQ1Le8
FORT ADAMSON: https://www.youtube.com/watch?v=5KxGH7_xyT4
reklama
Vytvořte z tohoto alba:

Komentáře

přidat komentář

Jste na konci alba

Sdílet album

Další alba autora
Podobná alba

Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.

Partneři

Visa Mastercard Maestro American Express Visa Electron