Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

chararanch 

Českosaské Švýcarsko_2017_02.PO_Pavlínino údolí, chata T.O. Vlčice

50 fotek červen 2016 až únor 2017 - zobrazení
Pavlínino neboli Pavlino údolí. Další místo, kde jsme ještě nebyli. Jedná so o chráněné území, které bylo v roce 1993 vyhlášeno přírodní rezervací. Jeho rozloha je 183 ha. Předmětem ochrany je kaňonovité údolí řeky Chřibská Kamenice. Na seznamu zdejších chráněných druhů se tu, mimo jiné, vyskytuje například vydra říční a považte, dokonce i kamzík horský! Ale takové štěstí jsme neměli. Nám stačilo jen to, že jsme za celou cestu potkali jen čtyři výletníky!
Co se týče chaty T.O. Vlčice, to vše by bylo na dlouhé vyprávění. Celou historii shrnu jen do několika vět. V roce 1963 se zde T.O. Vlčice chystala zapálit I.potlachový oheň, to však bylo znemožněno ozbrojenými oddíly Veřejné bezpečnosti a Lidových milicí. Došlo zde i k mnohým fyzickým napadením, což se zapsalo do dějin trampingu pod názvem "Krvavý potlach". Zadejte si toto heslo ve vyhledavči na internetu a dozvíte se vše podstatné.
Když jsem pátral po historii a místě chaty, setkal jsem se vždy jen s polovičatou odpovědí a krčením ramen a to i od těch, kteří tvrdí, že tam v roce 1963 byli (viz např. TV seriál "Zvláštní znamení touha", díl č.8 , cca od 18.minuty). Podle mého došlo k hlavnímu střetu v tzv. "Prasečí rokli", ale já to místo už nehledal. Prodírat se jen tak pro nic za nic maliním a kopřivami, na to už jsme v tom vedru neměli. Stejně tam není žádná pamětní deska ani placka s odkazem na rok 1963, tak co bych vlastně hledal?
Kamarádi ze severu, není vám to trochu líto? MNĚ ANO!
reklama
Vytvořte z tohoto alba:

Komentáře

přidat komentář

Jste na konci alba

Sdílet album

Další alba autora
Podobná alba

Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.

Partneři

Visa Mastercard Maestro American Express Visa Electron